Podczas stosowania diet odchudzających czy mających poprawić stan zdrowia, często największym problemem jest ograniczenie bądź odstawienie cukru. Jesteśmy przyzwyczajeni do słodkiego smaku, ale cukier z buraków cukrowych jest niezdrowy, powoduje wiele chorób, w tym oczywiście otyłość. Na szczęście w sklepach dostępne są przeróżne zamienniki cukru. Aspartam, ksylitol i stewia, to tylko niektóre z nich. Jednak najzdrowszym słodzikiem zdecydowanie jest erytrytol.

Pozytywne właściwości erytrytolu

Słodzik ten jest doskonałym zamiennikiem cukru, bardzo podobnym do niego w smaku, choć mniej słodkim. Doskonale się rozpuszcza, więc może być używany do kawy, herbaty czy wypieków. Wystarczy nasypać go trochę więcej niż cukru, żeby osiągnąć ten sam poziom słodyczy, ale bez kalorii. Nie ma też charakterystycznego, chemicznego posmaku, który jest wyczuwalny w innych słodzikach, na przykład tych z aspartamem.

Erytrytol może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę czy zmagające się z insulinoopornością. Ważną jego zaletą jest też brak negatywnego wpływu na zęby. Nie powoduje powstawania próchnicy, wręcz przeciwnie. Istnieją badania mówiące o tym, że erytrytol tworzy barierę ochronną na zębach. W związku z tym można go podawać nawet dzieciom.

Jak używać erytrytolu?

Wszędzie tam, gdzie wcześniej stosowaliśmy tradycyjny cukier, erytrytol sprawdzi się doskonale. Można stosować go do wszelkich napojów i koktajli. Rozpuszcza się dobrze zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie. Placki, ciasta czy gofry także wychodzą smakowicie z wykorzystaniem tego słodzika.

Erytrytol dostępny jest w postaci tabletek, pudru i cukru. Najbardziej popularny i uniwersalny jest w postaci cukru. Biorąc pod uwagę, że używa się go więcej niż tradycyjnego cukru, żeby osiągnąć ten sam poziom słodyczy, warto kupować duże opakowania tego produktu. Najbardziej ekonomiczny i korzystny cenowo jest Erytrytol 1kg (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl) dostępny w wielu sklepach. Można go nabyć zarówno w sklepach z ekologiczną, zdrową żywnością, jak i w wielu popularnych supermarketach.

erytrytol 1kg