Erytrytol 1kg – naturalna słodycz bez grama cukru

Erytrytol zyskał sobie niesamowitą popularność na całym świecie m.in dzięki swojej zerowej kaloryczności i słodkiemu smakowi, który pozwala na słodzenie nim potraw i napojów bez dodatku klasycznego cukru. Nie zmienia on ani smaku, ani konsystencji potraw, więc stanowi on idealny zamiennik cukru w tradycyjnych ciastach i deserach. Warto jednak pamiętać, że erytrytol jest nieco mniej słodki od klasycznego białego cukru, więc w większości przypadków będziemy musieli użyć go odrobinę więcej, aby uzyskać ten sam poziom słodyczy – jest to jednak mały minus w porównaniu do niezwykłych właściwości erytrytolu, również tych zdrowotnych.

Słodki smak i zdrowy posiłek? Poznaj niezwykle właściwości erytrolu

W przeciwieństwie do cukru erytrytol nie tylko praktycznie nie posiada kalorii, ale wykazuje również szereg pozytywnych właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim substancja ta chroni zęby przed próchnicą, zatrzymując proces fermentacji niektórych cukrów przez bakterie, które prowadzą do powstawania choroby. Erytrytol w przeciwieństwie do cukru nie powoduje również nagłego podnoszenia się poziomu glukozy we krwi, co sprawia, że jest on bezpieczny do stosowania przez cukrzyków. Ponadto samo zastąpienie białego cukru erytrolem w codziennej diecie może przyczynić się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej organizmu oraz utraty wagi u osób, które na co dzień korzystają z cukru białego.

Do czego wykorzystać ten niezwykły produkt?

Erytrytol tak jak klasyczny cukier świetnie rozpuszcza się w wodzie i łączy z innymi składnikami, co sprawia, że może być wykorzystywany zarówno do ciast, jak i napojów. Tak jak cukier erytrytol może zostać zmielony na puder i spełniać rolę dietetycznej dekoracji do domowych wypieków. Z erytrytolu z powodzeniem można również stworzyć domowe lizaki czy dietetyczne cukierki, które będą świetną zdrową przekąską na bardziej leniwe, chłodne wieczory.

erytrytol 1kg