Informacje o produkcie Erytrytol 1 kg

Erytrytol to powszechnie znany zamiennik cukru białego, uznawany za całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Erytrytol posiada niski indeks glikemiczny i nie podnosi poziomu glukozy we krwi, co szczególne polecane jest w diecie osób z cukrzycą. Jego kaloryczność jest bliska zeru, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w trakcie diety odchudzającej, ale nie tylko. Erytrytol w znacznym stopniu zmniejsza rozwój próchnicy szkliwa, a dowodem na to jest jego wykorzystanie w pastach dla zębów bez fluoru. Słodzik chroni również przed działaniem wolnych rodników oraz posiada delikatny smak. Poziom słodkości erytrytolu wynosi ok. 70% w porównaniu do sacharozy –  cukru białego. 

Erytrytol jest słodzikiem naturalnym, występuje również w niektórych owocach np. gruszkach i winogronach. Erytrytol nie ma skutków ubocznych, takich jak efekt przeczyszczający i nie powoduje innych tego typu dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Określony jako zdrowy dodatek do żywności. Jest bezpieczny dla osób z nietolerancją laktozy. 

Dlaczego więc warto sięgać po erytrytol? Przede wszystkim jest on zdrowszy od najczęściej spożywanej sacharozy, a także ma przyjemny i odświeżający posmak. Będzie świetnym zamiennikiem w diecie u osób, którym zależy na utracie lub utrzymaniu masy ciała. 

Zastosowanie erytrytolu

Erytrytol jest słodzikiem, a zatem najpowszechniej stosuje się go w żywności. Erytrytol może być stosowany w kuchni w postaci słodzika do lodów, dżemów, galaretek, zimnych napojów, koktajli owocowych, deserów. Erytrytol jest szeroko stosowany również w przemyśle. Można go spotkać w tabletkach, pastach do zębów, gumach do żucia, napojach bez cukru białego, dżemach i odżywkach dla sportowców. Z jego dodatkiem przygotujesz pyszny, niskokaloryczny i zdrowy deser, a także wypijesz słodką kawę bez wyrzeczeń.

Pozostałe informacje 

– masa netto produktu – 1 kg

– postać – proszek

– wartość energetyczna ~ 0 kcal/1000 g

– indeks glikemiczny ~ 0

Tagi

erytrytol 1kg